Lineup - La Palma Days Band Review - Saturday 11/08/2014
Posted: Fri Oct 31, 2014 12:37 pm
November 08, 2014
La Palma Days Band Review (SCSBOA)
-La Palma, CA
Middle School – Division I
9:30 AM - 1 - Mary R. Stauffer MS (Downey)
9:35 AM - 2 - Moore MS (Redlands)
9:40 AM - 3 - Alvarado IS (Rowland Heights)
Middle School – Division II
9:45 AM - 4 - Faye Ross MS (Artesia)
9:50 AM - 5 - Richard H. Dana MS (Arcadia)
9:55 AM - 6 - Martin B. Tetzlaff MS (Cerritos)
High School – Division I
10:00 AM - 7 - Buena Park HS
10:05 AM - 8 - Bassett HS (La Puente)
10:10 AM - 9 - Rancho Alamitos HS (Garden Grove)
10:15 AM - 10 - Santiago HS (Garden Grove)
10:20 AM - 11 - Saddleback HS (Santa Ana)
10:25 AM – Judges’ Break
High School – Division II
10:30 AM - 12 – El Monte HS
10:35 AM - 13 – Burbank HS
10:40 AM - 14 – Bellflower HS
10:45 AM - 15 – Magnolia HS (Anaheim)
10:50 AM - 16 – Mountain View HS (El Monte)
High School – Division III
10:55 AM - 17 – Temple City HS
11:00 AM - 18 – Foothill HS (Santa Ana)
11:05 AM - 19 – Arnold O. Beckman HS (Irvine)
11:10 AM - 20 – John H. Glenn HS (Norwalk)
11:15 AM - 21 – Loara HS (Anaheim)
High School – Division IV
11:20 AM - 22 – Cypress HS
11:25 AM - 23 – John F. Kennedy HS (La Palma)
11:30 AM - 24 – Shadow Hills HS (Indio)
11:35 AM - 25 – Garey HS (Pomona)
High School – Division V
11:40 AM - 26 – Montebello HS
11:45 AM - 27 – Notre Dame HS (Sherman Oaks)
11:50 AM - 28 – Glendora HS
11:55 AM - 29 – Arcadia HS
12:00 PM - 30 – Chino HS
Just Show Up and Do It Percussion Contest in JFKHS Parking Lot
1:30 PM Awards Ceremony in Central Park
La Palma Days Band Review (SCSBOA)
-La Palma, CA
Middle School – Division I
9:30 AM - 1 - Mary R. Stauffer MS (Downey)
9:35 AM - 2 - Moore MS (Redlands)
9:40 AM - 3 - Alvarado IS (Rowland Heights)
Middle School – Division II
9:45 AM - 4 - Faye Ross MS (Artesia)
9:50 AM - 5 - Richard H. Dana MS (Arcadia)
9:55 AM - 6 - Martin B. Tetzlaff MS (Cerritos)
High School – Division I
10:00 AM - 7 - Buena Park HS
10:05 AM - 8 - Bassett HS (La Puente)
10:10 AM - 9 - Rancho Alamitos HS (Garden Grove)
10:15 AM - 10 - Santiago HS (Garden Grove)
10:20 AM - 11 - Saddleback HS (Santa Ana)
10:25 AM – Judges’ Break
High School – Division II
10:30 AM - 12 – El Monte HS
10:35 AM - 13 – Burbank HS
10:40 AM - 14 – Bellflower HS
10:45 AM - 15 – Magnolia HS (Anaheim)
10:50 AM - 16 – Mountain View HS (El Monte)
High School – Division III
10:55 AM - 17 – Temple City HS
11:00 AM - 18 – Foothill HS (Santa Ana)
11:05 AM - 19 – Arnold O. Beckman HS (Irvine)
11:10 AM - 20 – John H. Glenn HS (Norwalk)
11:15 AM - 21 – Loara HS (Anaheim)
High School – Division IV
11:20 AM - 22 – Cypress HS
11:25 AM - 23 – John F. Kennedy HS (La Palma)
11:30 AM - 24 – Shadow Hills HS (Indio)
11:35 AM - 25 – Garey HS (Pomona)
High School – Division V
11:40 AM - 26 – Montebello HS
11:45 AM - 27 – Notre Dame HS (Sherman Oaks)
11:50 AM - 28 – Glendora HS
11:55 AM - 29 – Arcadia HS
12:00 PM - 30 – Chino HS
Just Show Up and Do It Percussion Contest in JFKHS Parking Lot
1:30 PM Awards Ceremony in Central Park